WhatsApp
Yol Tarifi
  • 0 (474) 212 6 444
  • Kars, 32 ° / 20°

0 (474) 212 6 444

Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

REZERVASYON HÜKÜM VE KOŞULLARI

Son Güncellenme Tarihi : 14/11/2023

Mobil uygulamalar ile işbu web sitesi üzerinden yapılan rezervasyonlar da dâhil olmak üzere tüm rezervasyonlarda, aşağıdaki Hüküm ve Koşullar uygulanır. Rezervasyon yaptırmadan önce kısa bir zaman ayırıp bu Koşulları okumanızı rica ediyoruz.

Bu web sitesini ve Kars Kale Hotel rezervasyon sistemini kullandığınızda, aşağıda ayrıntılı olarak yer verilen ve Kars Kale Hotel ile yaptığınız sözleşmenin temelini oluşturan Hüküm ve Koşulları kabul etmiş olursunuz.

İşbu Hükümler ve Koşullar çerçevesinde aşağıdaki terimler için takip eden tanımlar geçerlidir:

1. Tanımlar

• “Şirket” veya “biz” Yusufpaşa Mahallesi, Atatürk Caddesi No.60 (36100) Merkez / KARS - Türkiye adresinde bulunan Kars Kale Hotel anlamındadır.
• “Rezervasyon” Kars Kale Hotel de kalmak ve sunduğumuz işlevlerden ve/veya diğer hizmetlerden veya ürünlerden yararlanmak üzere yaptırılan rezervasyonu ifade eder.
• “Sözleşme” Rezervasyon ve işbu Koşullar ile rezervasyonlarda uygulanacağı belirtilen başkaca koşullar anlamına gelmektedir.
• “Otel” Rezervasyon yaptırdığınız Kars Kale Otel’i ifade eder.
• “Koşullar” işbu belgede yer alan Koşulları ifade eder.
• “Web Sitesi” www.karskalehotel.com anlamına gelmektedir.
• “KDV” katma değer vergisini ifade eder.
• “KVKK” kişisel verilerin korunması kanunu ifade eder.

Ayrıca, “siz”, “size” ve “sizin” rezervasyonda ismi belirtilen bütün kişileri ifade eder ve rezervasyona gelecekteki bir tarihte sonradan ilave edilen veya rezervasyondaki bir kişinin yerine geçen herhangi bir kişiyi (kişileri) kapsar. “Biz”, “bize” ve “bizim” sözcüklerinin tümü Kars Kale Hotel’i ifade eder.

2. Rezervasyonlar

Bir rezervasyon yaptırmak suretiyle, bu işlemi, rezervasyonda ismi geçen bütün kişilerin adına yapmaya yetkili olduğunuzu kabul etmiş ve grubunuzun tüm üyelerinin rezervasyon Koşullarına tabi olmayı kabul ettiklerini onaylamış olursunuz.

Rezervasyonunuz yapıldığında, vermiş olduğunuz e-posta adresine teyit mesajı gönderilecektir. Bu teyidin bir kopyasını bilgi amaçlı saklayınız. Rezervasyon teyitleri oteldeki doluluk durumuna bağlı olarak yapılır.
Rezervasyon teyidini alır almaz teyitte yer alan detayları dikkatle kontrol etmeniz gerekmektedir. Hatalı veya eksik bir husus olması halinde derhal Kars Kale Otel ile temas kurmalısınız.

Teyidin gönderilmesini izleyen yirmi dört saat içinde tarafımıza bildirilmeyen bir hata yahut eksiklik ile ilgili yahut sizin bize yanlış/hatalı bilgi vermenizden kaynaklı hallerde sorumluluk kabul etmemekteyiz.

3. Rezervasyon İçin Ödeme Yapılması

Rezervasyon veya kayıt sırasında, kredi/banka kartınıza ait bilgileri alacağız ve bu bilgileri tarafımıza sağlamakla, bize karşı doğacak borçlarınızda vermiş olduğunuz kart bilgilerini kullanmaya yetkilendirilmiş olacağız. Bunun yanı sıra, belirli durumlarda veya rezervasyon bazı ürünlerin veya hizmetlerin sağlanmasını içeriyorsa, rezervasyon yaptırılırken ödemenin tamamını peşin olarak alma veya kaparo isteme hakkımız bulunmaktadır. Yukarıda belirtilen bilgi ve izinler verilinceye ve/veya peşin ödeme yahut kaparo ödemesi gerçekleştirilinceye kadar hiçbir rezervasyon onaylanmış sayılmaz.

Aşağıdaki ödeme şekillerini kabul ediyoruz:
Kredi kartları:, MasterCard, Visa; debit kartlar, Banka Havalesi

Ödeme olarak çek kabul edilmez.

Erken rezervasyon ücretlerinden yararlanmak için, rezervasyon yaptırırken kullandığınız kartın otele varıldığınızda kart sahibine ait uygun kimlik kartıyla birlikte ibraz edilmesi şarttır.

Otele giriş kaydınız (check –in) sırasında, konaklama ücretleri (oda fiyatı, KDV, konaklama vergiler alınabilecek diğer hizmetlerin ücreti) ile kalış süreniz boyunca yapılması beklenen yan harcamaların kredi/banka kartınızdan tahsilatı için provizyon alacağız. Karttan provizyon almak yerine nakit ödeme de dahil olmak üzere geçerli başkaca bir ödeme yöntemini kullanmak suretiyle teminat alma yolunu da tercih edebiliriz.
Kaldığınız süre boyunca odanızın hesabına yazılacak yan harcamalar Otelin sistemi tarafından günlük olarak hesaplanacaktır. Bu harcamaların tutarı kayıt sırasında alınan provizyon miktarını aştığı takdirde otomatikman ek provizyon istenecektir ve bu provizyon alınamadığı takdirde, başka bir yöntemle ödeme yapılmasını veya kaparo verilmesini isteyebiliriz, aksi takdirde odanıza girmenize izin vermeme hakkını saklı tutuyoruz.

Ödenmemiş tüm masrafların Otelden ayrılırken tamamen ödenmesi zorunludur. Bu masraflar, kayıt (check-in) sırasında alınan provizyonu aşmıyorsa, kullanılmayan miktara ait provizyon iptal edilecektir. Bununla birlikte, bankanızın bu iptal işlemini ne kadar sürede gerçekleştireceği bizim kontrolümüz dışındadır. Otelde birkaç gece kalacak iseniz, kaldığınız süre içerisinde yaptığınız masrafları daha sık aralıklarla ödemenizi isteyebiliriz.

4. Fiyatlar

Belirli bir oda fiyatı seçilmedikçe, Web Sitelerinde yayınlanan fiyatlar oda başına ortalama gecelik fiyatlardır. Yemek, hizmet bedelleri veya KDV (geçerli orana göre) sadece fiyata dahil oldukları belirtilmiş ise fiyata dahildir. Bazı fiyatlara, asgari kalma süresi, kaparo, iptal ücreti ile ilgili koşullar ve diğer koşullar belirtileceği şekillerde uygulanabilir. Web Sitelerinde bir fiyat seçildiği takdirde, istediğiniz kalış süresine karşılık gelen toplam tutar rezervasyon özetinde gösterilir. Döviz cinsinden Fiyatlar Otelin bulunduğu ülkenin para birimiyle hesaba yansıtılır ve döviz hesaplama aracı, sadece yaklaşık olarak değer bulma imkânı sağlayan bir araçtır.

Sunulan KDV dökümü cari KDV oranına dayanmaktadır ve mallar veya hizmetler için geçerli olması beklenen KDV uygulamasını göstermektedir. KDV, faturanın düzenlendiği veya rezervasyon teyidinin verildiği yer ve tarihte geçerli orana göre ödenecektir ve mevcut orana veya o tarihte satın alınan mallara ve hizmetlere yönelik KDV uygulamasına bağlı olarak değişebilir.

2020 yılında yürürlüğe girecek yeni vergiler ve vergi oranları fiyatlara ayrıca ilave edilecektir.

5. Kayıt (check-in) /Çıkış (check-out) Gereklilikleri

Güvenliğin sağlanması ve dolandırıcılığın engellenmesi için, kayıt sırasında rezervasyonu kanıtlayan belge, pasaport/kimlik kartı ve kart sahibinin huzurunda cihazdan geçirilecek geçerli bir kredi veya banka kartı sunmak suretiyle misafirlerden kimliklerini doğrulamaları istenebilir. Misafirler Türkiye dışından geliyorlarsa, pasaport/kimlik kartı numarası ve tanzim yeri ve misafirlerin daha sonraki gidecekleri yer hakkındaki detayları da kanunen sormak mecburiyetindeyiz. Bu kayıtlar en az 12 ay süreyle saklanacaktır. Söz konusu kayıtlar suçun araştırılması veya önlenmesi amacıyla bağlantılı olarak veya ilgili kanunların gerektirdiği diğer durumlarda polise açıklanabilir veya incelenmek üzere polise verilebilir. Yukarıdaki bilgiler grubunuzun 16 yaşından büyük her bir üyesi için istenebilir. Bu bilgileri veremeyen kişilerin otele giriş yapmalarına izin vermeme hakkımızı saklı tutmaktayız.

Rezervasyon bilgilerinde aksi belirtilmedikçe, misafirler planlanan varış tarihinde saat 14.00’dan itibaren herhangi bir saatte giriş kaydı (check-in) yaptırabilirler. Kredi/banka kartı ile garantiye alınan veya rezervasyon sırasında ücreti peşin ödenen odalar, doğrudan Otel ile farklı yönde bir anlaşma yapılmadıkça, planlanan varış tarihinde saat 23.59’a kadar bekletilecektir. Garantiye alınmamış bir rezervasyon varış tarihinde saat 18:00’a kadar bekletilecektir, bu saatten sonra, misafir geç geleceğini otele haber vermedikçe, odayı başkasına kiralama hakkına sahip olacağız.

Otelden çıkış tarihinde tüm misafirlerden odalarını saat 12.00’a kadar (Rezervasyonunuzda daha geç bir saatte ayrılacağınız belirtilmemiş ise) boşaltmalarını isteriz. Oda doluluk durumuna bağlı olarak Misafir bu saatten daha geç bir saatte çıkış yapmayı (Check – Out) isteyebilir. Böyle bir durumda Otelin takdirine bağlı olarak kendisinden saatlik ücret alınabilir.

Odalar Otelce belirlenmiş azami doluluk kurallarına tabidir. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız Şirket veya Otel ile bağlantı kurunuz.

6. İptal Politikası ve Yaptırılan Rezervasyonun Kullanılmadığı Durumlar

İptal politikası rezervasyon yaptırılan oda fiyatına göre değişir. Rezervasyon sırasında verilen, bireysel rezervasyonlara dair ayrıntılı fiyat açıklamalarına bakınız.

a)“En Uygun Fiyat” kategorisindeki odalar- rezervasyon sırasında bütün kalış süresi için peşin ödeme talep edilir, bu ödeme iade edilmez ve rezervasyon değiştirilemez. Peşin ödeme tutarı rezervasyon sırasında verilen kredi/banka kartından çekilir. İptal veya gelmeme peşin ödemenin yanmasıyla sonuçlanır.

b)“Esnek Fiyat” kategorisindeki odalar – Bu rezervasyonlar varış tarihinden 5 gün öncesine kadar yerel saatle 14.00’a kadar ücretsiz olarak iptal edilebilir. Bu saatten sonra iptal ve rezervasyonu kullanmama (rezervasyon yaptırıp gelmeme) ücretleri alınır ve bu ücretler, rezervasyon sırasında verilen kredi/banka kartından çekilir. Yukarıda belirtilen iptal şartlarına uyulmaması halinde rezervasyon yaptırılan her oda için bir gecelik konaklama ücreti alma hakkımızı saklı tutarız.

7. Şirketçe Yapılan Değişiklikler veya İptal

Çok nadiren rezervasyonunuzu iptal etmemiz gerekebilir. Bu durumda paranız tamamen iade edilir, fakat bu iptalden dolayı size karşı başka bir sorumluluk taşımayız. Bununla birlikte, bizim tarafımızdan iptal edilen teyitli bir rezervasyonu, Otele benzer standartlara sahip başka bir yere aktarmak için makul olan tüm çabayı gösteririz.

Rezervasyonunuz Oteldeki herhangi bir oda kategorisi için yapılır ve kaldığınız süre boyunca belli bir odada veya aynı odada kalabilmenizi garanti etmez. Bununla birlikte, işletmesel veya güvenlik ile ilgili nedenlerle size başka bir oda tahsis etmemiz gerekebilir. Rezervasyon sırasında, sizi, ayırttığınız odadan daha düşük fiyatlı başka bir odaya aktarmamız gerekiyorsa aradaki fiyat farkını size iade ederiz.
Rezervasyon Koşullarına uymamanız sebebiyle rezervasyonunuzun iptal edilmesi durumunda sorumluluk kabul etmemekteyiz. Aynı şekilde herhangi bir değişiklik veya iptal dolayısıyla ödemek zorunda kalabileceğiniz gider ve ücretler ile uğrayabileceğiniz zararlar sebebiyle sorumluluk kabul etmemekteyiz.

8. Zarar-Hasar

Rezervasyon yaptırmak suretiyle, kendinizin veya grubunuzdaki herhangi bir kişinin yol açtığı bir hasara veya zarara ilişkin sorumluluğu kabul etmiş olursunuz. Böyle bir hasarın veya zararın tam bedelini kredi veya banka kartınızdan çekme ya da kredi veya banka kartınızın limiti yeterli değilse nakit ödeme isteme hakkını saklı tutuyoruz ve siz bu işlemleri yapma yetkisini işbu belgeyle bize veriyorsunuz. Aksi takdirde sonradan size yöneltilebilecek tazminat taleplerinden sorumlu olursunuz. Ayrıca söz konusu zarar veya hasar nedeniyle, bizim ve zarara uğrayan üçüncü kişilerin ileride ortaya çıkabilecek tüm yargılama giderlerini ödemeyi de kabul ediyorsunuz.

9. Ulaşılabilirlik

Bireysel ihtiyaçlarınıza göre, özel olarak tasarlanmış odalardan oluşan seçenekler otelimizde mevcuttur.
Bireysel ihtiyaçlarınızı görüşmek ve uygun oda olup olmadığını belirlemek üzere rezervasyon departmanımızla bağlantı kurunuz, ihtiyaçlarınızı karşılamak için elimizden geleni yapacağız.

10. Park Yeri

Otele ait otopart mevcut değildir. Otelin önünde yer alan boş alanda kaldığınız süre boyunca sınırlı sayıda kullanılabilir alan olabilir. İşbu Hüküm ve Koşullar otopark kullanımı için de geçerli olacaktır. Daha fazla bilgi almak için doğrudan Otel ile bağlantı kurunuz. Araçların ve araçların içindeki eşyaların bırakılması sebebiyle doğabilecek riskler araç sahibine/müşteriye aittir. İlgili kanunlara göre sorumluluğun zorunlu olarak üstlenildiği veya sınırlandırılamayacağı durumlar hariç olmak üzere, otoparka bırakılan araçlara gelebilecek zarar veya hasar veya hırsızlık olaylarında sorumluluk kabul etmiyoruz.

11. Oteldeki Etkinlikler

Yıl içerisinde belirli zamanlarda otelimizde düğünler, etkinlikler ve partiler düzenlenebileceğini size belirtmek istiyoruz, bu etkinliklerin sizi rahatsız edebileceğini düşünebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için, Otelde kalmaya başlamadan önce doğrudan Otelle bağlantı kurunuz.

12. Misafirlerin Davranışları

Misafirlerden daima uygun şekilde davranmaları ve Şirketin prosedürlerine ve/veya Şirketin, davranış kuralları, Oteldeki eşyalar, Otel çalışanları, diğer misafirler ve onların sağlık ve güvenliği ile ilgili taleplerine uymaları istenir. Misafirlerden diğer misafirlerin rahat ve huzurlarını bozmamaları, Otelin sorunsuz bir şekilde işletilmesine müdahale etmemeleri veya diğer misafirlere veya Otel personeline saldırıda bulunmamaları istenir. Makul nedenlere dayanarak, bu koşulların ihlal edilmiş olduğunu düşünüyor isek, sizin ve grubunuzdaki kişilerin otelde kalmanıza veya hizmetlerden yararlanmanıza izin vermeme veya sizi ve o kişileri Otelden çıkarma hakkını saklı tutuyoruz. Böyle bir durumda kaldığınız odadan, diğer hizmetlerden mahrum kalmanız veya uğradığınız başka bir zarar veya masraf sebebiyle size para iadesi yapmakla yükümlü değiliz.

13. Sigara Yasağı

Kanunen misafirlerin odalarda veya kamuyla açık alanlarda sigara içmesi yasaktır. Aksi yönde davranışlarda bulunulduğu takdirde, ilgili kanunlarda öngörülen yaptırım ve para cezaları uygulanır. Misafirin sigara içtiği anlaşıldığı takdirde, ilgili para cezası ve gerek olması halinde dip köşe temizlik ile yanık onarımı masraflarını da kapsayan ancak bunlarla sınırlı olmayan ilave masraflar faturaya eklenir.

14. Çocuklar

Otelde kalan tüm çocuklara (16 yaş altındaki kişiler) daima yetişkin bir kişi eşlik etmeli ve bu çocuklar daima bir yetişkinin gözetiminde olmalıdır.
Otelde bebek karyolası ve ilave açılır kapanır yatak mevcuttur. Ancak bunlar sınırlı sayıda olup elde mevcut olmaları kaydıyla sağlanır. Ek ücret alınabilir. Rezervasyon sırasında kontrol ediniz.

15. Evcil Hayvan

Otele evcil hayvan sokulmasına izin verilmez.

16. Kişisel Bilgiler

Telefon görüşmeleri, size sunduğumuz hizmetin kalitesini arttırmak için muhtelif zamanlarda kaydedilebilir.
Sakladığımız ve kullandığımız tüm kişisel bilgilere ilişkin işlemler, Gizlilik Politikamıza uygun olarak yapılır, bu Politika talep üzerine temin edilebilir veya www.karskalehotel.com’da incelenebilir.

17. Kapalı Devre Kamera

Otel binası içinde ve çevresinde aşağıdaki amaçlara yönelik olarak 24 saat boyunca kapalı devre kamera sistemi kullanılmaktadır: suçun tespiti ve önlenmesi, misafirlerin ve personelin sağlık ve emniyetinin korunması, Otelin korunması ve idari olarak yönetilmesi ve kalite kontrolü. Rezervasyon yaptırmak, yer ayırtmak veya Oteli ziyaret etmek suretiyle, binada ve çevresinde kapalı devre kamera sisteminin kullanılmasını, bu sistemde kaydedilen bilgilerin saklanmasını ve gerekli gördüğümüz herhangi bir olayda kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

18. Sağlık Sorunları

Otelimiz engelli misafirlerin konaklaması için uygun değildir.

Sizin veya grubunuzdaki herhangi bir kişinin Otelde kalmanızı etkileyebilecek bir sağlık sorunu veya engellilik hali varsa, rezervasyon departmanımızı arayıp bilgi veriniz, böylece ilgili kişinin (kişilerin) özel gereksinimlerini karşılamaya yönelik hazırlıkları yapabiliriz ya da bu hazırlıkları yapma imkânına sahip olmadığımızı size bildirebiliriz. Rezervasyon sırasında bu konuda bize bilgi verilmediği için Otel söz konusu özel gereksinimleri karşılamak amacıyla hazırlık yapamadığı takdirde, rezervasyonu iptal etme hakkını saklı tutuyoruz.

19. Kontrolümüz Dışındaki Olaylar

Şirket yükümlülüklerini, sel, deprem, aşırı elverişsiz hava koşulları, doğal afetler, diğer felaketler, terör eylemleri, yangın, elektrik kesintisi, gaz, su veya diğer altyapı hizmetlerinin sağlanmaması, teçhizatın, makinelerin, bilgisayarların, taşıtların arızalanması veya binanın herhangi bir bölümünün çökmesi, işçi-işveren anlaşmazlığı, Otelle bağlantılı olmayan bir kaza sonucunda bir kişinin (kişilerin) yaralanması veya ölmesi dahil olmak üzere fakat bunlarla sınırlı olmaksızın mücbir sebep teşkil eden veya kendisinin mantıken kontrol edemeyeceği herhangi bir olayın doğrudan veya dolaylı neticesi olarak yerine getiremez ise veya bu tür olaylar Şirketin yükümlülüklerinin yerine getirilmesini doğrudan veya dolaylı olarak etkilediği takdirde, Şirket hiçbir sorumluluk kabul etmeyecek ve tazminat ödemeyecektir.

20. Sorumluluk Sınırlaması

Otel, misafirlerin odalarda ve/veya Otel binasında bıraktıkları eşyalara gelebilecek zarar veya hasardan hiçbir surette sorumlu olmayacaktır. Misafirlerin bagajlarındaki ve kişisel eşyalarındaki eksilme ve kayıp, zarar-ziyanından otelimiz sorumlu değildir. Para/değerli eşyalar için odalarda bulunan emanet kasalarını kullanmaları zorunlundur. Ayrıca sigorta yaptırmaları tavsiye olunur.
Şirket dolaylı zarar, netice kabilinden doğan veya sırf ekonomik mahiyetteki herhangi bir zarar veya kar mahrumiyeti, itibar veya fırsat kaybı ile ilgili olarak (bunların sebebinin Şirketin, Şirketin personelinin, yüklenicilerinin veya acentelerinin ihmali olup olmadığına bakılmaksızın) sorumluluk taşımayacaktır. Şirketin toplam sorumluluğu Sözleşme kapsamında aldığı ücret tutarını aşmayacaktır.

21. Uygulanacak Hukuk ve Yargı Yetkisi

Sözleşme ve onunla bağlantılı olarak ortaya çıkan sözleşme dışı yükümlülükler Türk hukukuna tabidir.

Sözleşme dışı yükümlülüklere ilişkin ihtilaflar dahil olmak üzere Sözleşmeden doğan herhangi bir ihtilafın hallinde münhasır yetkili merci Bodrum mahkemeleridir.
Taraflardan her biri halihazırda veya gelecekte Bodrum mahkemelerinde dava açılmasına karşı ileri sürebileceği herhangi bir itirazdan (bu mahkemelerin yer bakımından yetkisiz mahkeme oldukları gerekçesiyle veya başka bir gerekçeyle) gayrikabili kabili rücu olarak feragat eder.

22. Web Sitesindeki Bilgiler

Web Sitesindeki bilgilerin doğruluğunu sağlamak için makul bütün çabalar gösterilmiş olmasına rağmen Şirket bu bilgilerdeki mevcut olabilecek hata veya eksiklik konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez ve Web Sitesinde yer alan herhangi bir düzenlemeyi haber vermeksizin değiştirme, iptal etme veya çeşitlendirme hakkını saklı tutar.

Web Sitesinin içeriği üzerindeki telif hakkı Şirkete aittir ve bu içerik önceden yazılı izin alınmadan hangi amaçla olursa olsun kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, dağıtılamaz veya değiştirilemez.
Web Sitesinde kullanılan markalar ilgili marka sahiplerinin malıdır. Üçüncü şahıslara ait web sitelerine yönlendiren bağlantılar size kolaylık sağlamak için konulmuştur. Bu sitelerin içeriğine veya kullanımına ilişkin sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Dünyanın herhangi bir yerinde internet bağlantısı olan bir kişi bu Web Sitesine girebilir. Ancak Site bakım veya onarım veya bilgisayar sorunları veya internetin çökmesi, internet hizmetinde kesinti veya öngörülemeyen diğer durumlar sebebiyle sürekli kullanıma açık olmayabilir.

Web Sitesi tarafımızca işletilmektedir.

23. Koşullarda Değişiklik Yapılması

Kars Kale Hotel herhangi bir anda, önceden haber vermeksizin, Web Sitesinde yer alan düzenlemeleri ve içeriği iptal etme, değiştirme veya çeşitlendirme ve/veya işbu Koşullarda değişiklik veya düzeltme yapma hakkını saklı tutar.

 

 

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ ?

Ücretsiz Wifi

7/24 Ücretsiz İnternet

Servislerimiz

Oda Servisi, Kat Servisi.

Çevre Dostu Hotel

Hotelimiz Çevreye Duyarlıdır.

Size Özel Seçenekler

Müşterilerimize Özel Odalar.

MÜŞTERİ GÖRÜŞLERİ